Dostali jste letáček ,,KOUPÍM BYT,, do schránky? Buďte obezřetní!

letáček do schránky verze 1

Velmi často se při první schůzce s budoucími prodávajícími setkávám s tím, že radostně přinesou letáček s telefonním číslem, který našli ve schránce. Běžně text na letáku vypadá zhruba takto:

Mladá rodina hledá byt v této lokalitě do 5 milionů. Koupíme ihned a v hotovosti. Dlouho se nám nedaří nic najít. 

Jana Nováková, tel: …..

Když na telefon z letáčku zavoláte, zjistíte, že na druhé straně nesedí Jana Novotná, ale realitní makléř, který se bude snažit mlžit, že byt hledá pro své klienty. V extrémních případech jsem se setkal dokonce s tím, že makléř na prohlídku přivedl i fiktivní zájemce, kteří měli předstírat zájem o byt, aby se prodávající následně s makléřem domluvili na spolupráci. Jakmile podepíše klient smlouvu, makléř mu sdělí, že kupující se rozmyslel a bude hledat zájemce dál. 

Letáčky pro získání nemovitosti do prodeje využívají malé realitní kanceláře, pro které je to jedna z možností, jak se dostat k prodávajícímu. Pokud by totiž makléř měl dostatek zkušeností, dobré jméno kanceláře a k tomu znalosti, klienti by se na něj obraceli sami a jeho služby by dál doporučovali svým známým. Tímto způsobem pracuji já – snažím se, aby moji klienti odešli maximálně spokojeni a mé služby doporučili ve chvíli, kdy bude prodávat někdo z jejich okolí. Chci, aby celý proces pro mé klienty byl transparentní, férový a bezpečný, a to už od první chvíle, kdy se na mě obvykle sami obrátí. 

Nenechte se tedy napálit letáčkem od nečestné realitní kanceláře a raději se sami obraťte na odborníky a vyberte si, kdo se o prodej Vaší nemovitosti postará a kdo vás provede celým procesem tak, aby jediný Váš úkol byl podepsat připravené smlouvy.

Chcete zjistit, za jakou cenu lze prodat Vaši nemovitost?

Lukáš Čepelák & David Viška
Jsme tým specialistů se zaměřením na realitní trh v Praze a Středních Čechách. Naši realitní odborníci jsou součástí realitní kanceláře REMAX Alfa - nejúspěšnější realitní kanceláře sítě REMAX v České republice. Máme zkušenosti z různých odvětví - prodej nemovitostí, pronájem nemovitostí i finanční poradenství, abychom Vám mohli vždy kvalifikovaně poradit.